Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3AQUASILK SETAQUASILK SET - jednoduché 3-krokové ošetrenie na domáce použitie. Či už ste na výlete, na služobnej... arr3SAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUNSAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUN Jemná a vzdušná samoopaľovacia pena s DR. BELTER® Caramel Teint...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 43,40 EUR
skladom
naša cena 10,80 EUR
skladom
naša cena 2,90 EUR
skladom

13. 09. 2022

ÚSPECH OŠETRENIA MÁ V RUKÁCH... ZÁKAZNÍK?

Nepriniesla vám návšteva kozmetického salóna očakávaný efekt? Faktorov môže byť viacero, no jedným z nich je aj zanedbaná domáca príprava a následná starostlivosť. Áno, ťažko sa priznáva, ak sme si sami na vine, ale odložme ego bokom a poučme sa z vlastných chýb. V tomto článku si rozoberieme, čo môžeme spraviť, aby sa nám peniaze investované do ošetrenia vrátili aj s úrokmi. Pretože ošetrením v salóne kozmetická starostlivosť ani nezačína, a už vôbec nekončí.

 

Ach, tie komedóny...
Ak sa vám stalo, že hĺbkové čistenie (ľudovo „vytláčanie vyrážok“) bolo utrpenie a kozmetička sa trápila s každým jedným upchatým pórom, je možné, že pleť bola dehydratovaná. Pri hĺbkovom čistení je takáto pleť „nočnou morou“, pretože sa nielen ťažko čistí, ale následne má tendenciu k zápalom a jazvám. Kožu náchylnú k upchávaniu pórov máme sklon vysušovať a zaobchádzať s ňou ako s mastnou kožou. Vysušená, dehydratovaná pleť ochabuje a schne, a s ňou aj možnosti pre nadbytočný maz dostať sa von. Ostáva spolu s nečistotami v póroch a upcháva ich. Takže nabudúce pred takýmto typom ošetrenia odporúčame zvýšiť príjem vody a doplniť hydratačné kozmetické produkty. Uvidíte ten rozdiel!

A keď sme pri hydratácii...

Viete, že dehydrovanú pleť má u nás väčšina ľudí? V salóne to potom vyzerá tak, že ak chce kozmetička s pleťou čokoľvek dosiahnuť, musí ju najprv naspäť dohydratovať. Vláčna koža je oveľa vnímavejšia k účinným látkam, úkonom a prístrojom a celkovo sa efekty dostavia rýchlejšie. Zjednodušene: je to ako keby sme chceli soľ rozpúšťať v riedkej polievke vs. v hustej krupicovej kaši. Viac rozpúšťadla (vody) znamená viac pohybu zložiek. A to chceme – či už pri hojení tkaniva, alebo pri výžive z produktov. Čiže musíme iba zopakovať - nezabúdajte na dostatočný príjem vody.

Kompatibilita produktov
Pri úspešnom ošetrovaní pleti – čiže takom s výsledkami, je dôležité zladenie domácich a profesionálnych produktov. Platí totiž Paretovo pravidlo 80:20 – 80% stavu pleti je výsledkom každodennej rutiny, poctivej domácej práce, vplyvov prostredia a životného štýlu. Zvyšných 20% je úsilie a zručnosť kozmetičky. Ak sa doma staráme a produkty sú kompatibilné s tými v salóne (rozumej majú podobné / rovnaké zložky, dopĺňajú efekt ošetrenia, podporujú riešenie problému pleti), dosiahnuť viditeľné a dlhodobé efekty je oveľa ľahšie. Tu sa protiklady nepriťahujú, skôr vrana k vrane sadá.

V správnom čase na správnom mieste
Ak ste sa vybrali do salónu „v hodine 12“ (len nech nikoho nestretnem, vďaka Bohu za home office, snáď ma tam dajú dokopy, kde mám tie veľké slnečné okuliare, atď), idete neskoro. Kozmetika – produkty aj ošetrenia, je určená na zdravú kožu, nie na liečenie kožných ochorení. Pôsobí preventívne, zlepšuje stav pleti a tým jej pomáha predchádzať extrémnemu zhoršeniu. Je to ako začať užívať vitamín C, keď už mám horúčku 40°C – zbytočné. Ak je pleť v dobrej kondícii, lepšie zvládne aj potenciálne hrozby. Preto odporúčame prísť do salónu radšej skôr, v rámci prevencie. Nie s rozvinutou rozáceou, nie s cystickým akné, nie s rozsiahlymi hyperpigmentáciami, nie s hlbokými vráskami... Chápeme sa, však?


Tak, ako všetci vieme, že na odber krvi sa chodí na lačno, tak aj návšteva kozmetického salóna má svoje nepísané pravidlá. Vyťažte z tej návštevy maximum a získajte pleť, akú ste vždy chceli.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV