Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3AQUASILK SETAQUASILK SET - jednoduché 3-krokové ošetrenie na domáce použitie. Či už ste na výlete, na služobnej... arr3SAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUNSAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUN Jemná a vzdušná samoopaľovacia pena s DR. BELTER® Caramel Teint...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 43,80 EUR
skladom
naša cena 11,90 EUR
skladom
naša cena 2,90 EUR
skladom

08. 08. 2018

FYTOHORMÓNY A ANTI-AGING

Naša koža je počas života vystavovaná rôznym vonkajším a vnútorným faktorom, ktoré ovplyvňujú nielen jej vzhľad, ale často aj funkcie. Pokiaľ chceme zachovať jej krásu a funkčnosť, je potrebné jej zabezpečiť dostatočný prísun živín.

S postupujúcim vekom sa životné procesy v koži spomaľujú a začínajú sa produkovať látky napádajúce jej štruktúru. Proteíny zodpovedné za pružnosť a vypnutosť pleti – elastín a kolagén, sú enzymaticky rozkladané. Medzibunková hmota stráca schopnosť zadržiavať vlhkosť a vysychá. Keďže produkcia nových takýchto látok je vekom výrazne slabšia, koža nestíha vlastnými silami vykompenzovať ich straty a navonok sa to prejaví starnutím pleti a tvorbou vrások.

Fytohormóny sú biologicky účinné látky rastlinného pôvodu napodobňujúce účinky ľudských hormónov predovšetkým estrogénového, progesterónového a androgénneho typu. Práve tieto hormóny nachádzajúce sa v ľudskom tele sa zúčastňujú okrem iného aj na procesoch v koži. Časom ich hladiny v organizme klesajú a pre zachovanie krásnej pokožky je nutné ich množstvo dopĺňať.

Fytohormóny opätovne podporujú procesy vo fibroblastoch – špeciálnych bunkách kože. V týchto bunkách dochádza k produkcii štruktúrnych proteínov (elastín a kolagén) a kyseliny hyalurónovej, ktoré zohrávajú kľúčovú úlohu na výslednom vzhľade našej pokožky. Po ich opakovanej aplikácii je koža viditeľne hladšia, vypnutejšia a vyzerá mladšie.  

Tieto látky našli uplatnenie nielen v kozmetike, ale aj v medicíne a farmakológii. V období klimaktéria u žien dochádza k zníženiu produkcie pohlavných hormónov a tento proces je sprevádzaný rôznymi symptómami. Fytohormóny sú spájané aj s prevenciou osteoporózy, kardiovaskulárnych problémov a majú dokonca, pri dlhodobom užívaní, aj protirakovinový účinok. Výskumy ukázali, že aj fytohormónv majú popri synteticky vyrobených hormónoch dostatočne silný účinok, aby sa mohli užívať ako náhrada za pôvodné ľudské hormóny. Kozmetickými prípravkami ich môžeme cielene dostať na miesta kože, kde sa výkyvy hormónov prejavili v najväčšej miere alebo kde chceme ich funkcie posilniť.

V kozmetických prípravkoch Dr. Belter využívame rôzne zdroje týchto látok. Predovšetkým sú to extrakty z kosatca a chmeľu, zo smldinca chlpatého a ďateliny červenej a takisto používame aj sójové izoflavóny. Predovšetkým sú obsiahnuté v líniach Bel-Energen, maximálne zameranie je v skupine Phyto-Sensation, a Stimula. Jemnejšie typy fytohormónov sú zahrnuté už aj v línii BioClassica, na posilnenie preventívneho anti-aging efektu. Konkrétne sa jedná o produkty Denný krém pre suchú pleť Nočný krém pre suchú pleť. Fytohormóny sú podľa nášho názoru nevyhnutné pri kozmetickom anti-agingu a preto sú prítomné v každom produkte, ktorý bojuje proti známkam starnutia pleti.