Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3AQUASILK SETAQUASILK SET - jednoduché 3-krokové ošetrenie na domáce použitie. Či už ste na výlete, na služobnej... arr3SAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUNSAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUN Jemná a vzdušná samoopaľovacia pena s DR. BELTER® Caramel Teint...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 43,40 EUR
skladom
naša cena 10,80 EUR
skladom
naša cena 2,90 EUR
skladom

23. 01. 2020

AKO SI VYBRAŤ KOZMETIKU

Kozmetika je nesmierne široká oblasť produktov a v dnešnej dobe takých rozsiahlych možností môže byť výber veľmi ťažký. Sú však základné veci, ktoré nám môžu pomôcť prípadnú dilemu uľahčiť.

DIAGNOSTIKA PLETI

Poznať svoju pleť, jej potreby a problémy, je úplný základ pri výbere produktov. Mám pleť mastnú, suchú, zmiešanú, dehydrovanú, potrebujem už riešiť anti-aging, mám hyperpigmentácie, rozáceu, akné,....? Čo začať riešiť skôr? Melazmu alebo dehydratáciu? Nie je to ľahké. Niektoré stavy pleti nevie bežný človek bez profesionálneho zázemia a vzdelania správne vyhodnotiť. Pre správnu diagnostiku odporúčame navštíviť kozmetičku. Objektívny profesionál často vidí veci inak, ako ich vnímame my sami.

ZÁKLADNÉ PRODUKTY

Mnoho ľudí stále nemá úplne jasno v tom, čo vlastne z tej kozmetiky potrebuje a čo je iba doplnkové. Dokonca sa stáva, že sa pleť kvôli nevhodnej starostlivosti zhorší, je citlivá, začervenaná a trpí nedokonalosťami.

Úplným základom je čistiaci produkt, tonikum a krém.

Naozaj si musím čistiť pleť?

O správnom čistení pleti sme sa už rozpísali v inom článku, takže v tomto len stručne. Ráno si pleť čistíme od splodín nášho vlastného kožného metabolizmu. Koža je v noci extrémne aktívna, prebiehajú metabolické a regeneračné procesy, a mnoho odpadových látok ostane ráno na jej povrchu. Večer si pleť čistíme od nečistôt nazbieraných na pleti z celého dňa. Make-up, prach, maz, pot, atď. Ak chceme, aby pleť v noci správne pracovala, musíme jej pripraviť „čisté plátno“. Takže áno, musíme si čistiť pleť. A ešte jedna vec..

PRODUKTY NA ČISTENIE A ODLIČOVANIE PLETI SA MUSIA ZMYŤ! Aj micelárne vody. Sú to produkty z kategórie „rinse off“, teda sa zmývajú. Tenzidy a iné čistiace zložky rozhodne na pleti nechceme dlhšie ako je potrebné.

Prečo potrebujem tonikum?

Tonikum / pleťová voda ≠ micelárna voda. Tonikum ostáva na pleti a je to prvý produkt výživy. Micelárna voda, ako bolo už spomenuté, sa zmýva a na pleti neostáva. Funkcia tonika je jednoduchá – nenechať pleť na pospas vode (po zmytí čistiaceho produktu) a jej vysušujúcim vlastnostiam. Viete prečo je pleť po ošetrení v profesionálnom salóne vždy taká vláčna, svieža a šťavnatá? Tonikum... Dobrá kozmetička pleť nenechá suchú ani na minútu, medzi jednotlivými krokmi neustále tonizuje.

A základ nám uzatvára...

Krém. Očistená a tonizovaná pleť potrebuje dostať primeranú výživu. Prečo krém? Poďme do fyziky. Je to totiž emulzia, tak ako maslo, mlieko či šľahačka. Emulzia = mikrokvapôčky jednej fázy sú rozptýlené v prostredí druhej fázy. Určite poznáte výrazy ako emulzia typu O/V alebo V/O, teda kvapôčky oleja vo vodnom prostredí alebo vodné kvapôčky v oleji. Emulzná forma produktov je pre pleť lepšie vstrebateľná v porovnaní napríklad s čistými olejmi. V ideálnom prípade vyberáme taký produkt, ktorý je pre pokožku skutočným benefitom a nie len dobrým pocitom pre náš mozog. Preto v našich produktoch nenájdete silikóny, ktoré nemajú s fyziológiou pleti nič spoločné, no produktom dávajú atraktívny pocit na pleti. Používame biomimetické bazy – také, čo kopírujú zloženie a potreby pleti. Pridanou hodnotu je aj fakt, že v našich produktoch vo veľkej miere využívame lipozómy, teda „nosiče“, ktoré sú schopné dopraviť hodnotné účinné zložky do hlbších vrstiev pokožky bez ich poškodenia a predčasného rozkladu. Pri výbere vhodného krému je dôležité poznať diagnostiku svojej pleti. Všeobecným základom je hydratácia. Mnoho problémov pleti sa často vyrieši poriadnou dávkou hydratácie. Hydratovaná pleť lepšie prijíma účinné látky, rýchlejšie sa hojí, nezadržiava maz v tvrdých komedónoch, vyzerá zdravšie a pomalšie starne.

POZNAŤ SAMÉHO SEBA

Tento aspekt býva často podceňovaný. Okrem diagnostiky pleti sa tým myslí aj vaše správanie, návyky a preferencie. Iba vy viete, že chcete mať jeden krém na deň aj na noc a čokoľvek navyše vás obťažuje. Takisto nikto iný okrem vás nevie, že sa vyžívate v dvojstupňovom čistení, alebo že nadovšetko oceníte dobré sérum. Je zbytočné kupovať produkty, o ktorých viete, že ich nebudete používať. Správny výber produktov je preto veľmi dôležitý. Znovu musíme odporučiť navštíviť kozmetičku a poradiť sa. Naše profesionálky pracujú s kožou nielen v salóne, ale aj doma. Vedia, že za stav kože môže až z 80% domáca starostlivosť. Zvyšných 20% je samozrejme ošetrenie v salóne. Poradia vám presne produkty pre VÁS, aby vyhovovali pleti a aby ste ich aj skutočne používali. Spomeňte si na tú poličku v kúpeľni, na ktorej sú produkty za toľko peňazí a nepoužívate ich.

NADSTAVBA

Samozrejme, každý má základ na inom stupni. V zmysle tohto článku budeme považovať všetky ostatné produkty za nadstavbu.

Základnú starostlivosť môžete doplniť ďalšími produktami na každodenné použitie – očný krém, esencia, sérum, či výživný olej. Vo všeobecnosti je následnosť produktov od najľahšieho po najťažší (v zmysle vstrebateľnosti a priority). Esencia, ako riedky produkt zväčša na vodnom základe s hodnotnými zložkami, sa aplikuje na tonizovanú pleť. Nasleduje sérum, ktoré je koncentrátom živín a takisto býva väčšinou na vodnom základe, aj keď konzistencia je hustejšia ako pri esencii. V tomto momente môžeme aplikovať očný krém, keďže chceme, aby bol „blízko pri koži“ a mal tak väčšiu šancu na prestup do nej. Následne na pleť aplikujeme „okluzívne produkty“ – teda produkty, ktoré obsahujú aj mastné zložky a ktoré pôsobia ako obaľujúci plášť. Tým sa myslí krém, prípadne olejové sérum. Ak by sme chceli aplikovať koncentráty, ako napr. sérum či očný krém, na vrstvu okluzívnych produktov, mastná zložka týchto produktov nedovolí koncentrátom prestúpiť do pleti a teda fungovať.

Okrem týchto produktov môžeme starostlivosť obohatiť aj o príležitostné produkty – maskypeelingy. Tieto sa aplikujú približne raz za týždeň. Peeling je obzvlášť dôležitý produkt, ktorého funkciou je odstrániť z povrchu pleti prebytočné odumreté bunky. Tie môžu brániť prestupu účinných látok z ostatných produktov a celý proces kozmetickej starostlivosti sa stáva bezvýznamný.

Vždy treba mať na pamäti – hydratovať, a ak pleť naruším, musím ju regenerovať. Rovnováha.

Informácií a odporúčaní o aplikácii a výbere kozmetiky je veľa. Dúfame, že vám bude tento článok pri ďalšom výbere produktov nápomocný a prajeme vám čo najmenej zbytočne vyhodených peňazí.