Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

Odmietnuť všetko môžete tu.

NOVINKY

arr3AQUASILK SETAQUASILK SET - jednoduché 3-krokové ošetrenie na domáce použitie. Či už ste na výlete, na služobnej... arr3SAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUNSAMOOPAĽOVACIA PENA z Línie SUN Jemná a vzdušná samoopaľovacia pena s DR. BELTER® Caramel Teint...

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 40,20 EUR
skladom
naša cena 10,80 EUR
skladom
naša cena 2,90 EUR
skladom

03. 04. 2020

AKO SI UDRŽAŤ KRÁSNU PLEŤ

Keďže v momentálnej situácii nemôžeme využívať benefity kozmetických salónov, je namieste začať sa viac zaujímať o domácu starostlivosť, ktorá nám pomôže udržať pleť v perfektnom stave aj bez návštevy kozmetičky.

Na bežnú, rutinnú starostlivosť si pleť zvykla, no chýba jej zásah „silnejšieho kalibru“ z rúk profesionála. Pre laika môže byť postup na vyššiu úroveň niekedy zastrašujúci, no v skutočnosti sa nieje čoho obávať. Aby sme pochopili, čo s pleťou robiť a ako sa o ňu starať, stačí nám oboznámiť sa s procesom profesionálneho ošetrenia. Jednotlivé kroky môžete následne, vo väčšej alebo menšej miere, preniesť aj do vašej rutiny. Niektoré prvky ošetrenia je vhodné zaradiť do každodennej starostlivosti, a niektoré stačí vykonávať s frekvenciou podobnou návšteve salóna.  Poďme na to!

  • Čistenie pleti

Prvým krokom v salóne je dôkladné odlíčenie a čistenie pleti. Nie vodou, ani mydlom, ale produktom na to určeným – gél (ideálne nepenivý), mlieko, balzam, olej, pena. Téme čistenia pleti sme sa venovali už aj v predošlých článkoch, preto jeho esenciálny význam nebudeme opäť vysvetľovať.

Čistenie nie je len základom profesionálneho ošetrenia, s veľkou pravdepodobnosťou to bola, spolu s krémom, prvá vec, ktorú s vami kozmetička riešila pri domácej starostlivosti. Takže v tejto oblasti zatiaľ nič nové, čo by zasiahlo do rutiny.

  1. Peeling

Po vyčistení pleti nasleduje krok, ktorý má odstrániť odumreté bunky a vytvoriť hladký a prístupný povrch pre výživné látky. Inak povedané – peeling! A tu sa už dostávame k vybočeniu z rytmu. Kto si poctivo robí doma raz za týždeň peeling? Áno, jedna ruka hore v piatom rade... Peeling obvykle obstará kozmetička a spraví to perfektne. Ale teraz je to na vás! Odporúčame preto zaradiť raz za 7 – 10 dní do bežnej starostlivosti aj tento krok. Na výber máte rôzne druhy peelingu – klasický mechanický s abrazívnymi čiastočkami, enzymatický s aktívnymi enzýmami, ktoré rozpúšťajú odumreté bunky na povrchu chemickou cestou, alebo samotný chemický peeling na báze ovocných kyselín, ktorý zasahuje do hlbších štruktúr pokožky a spôsobuje spontánne odstraňovanie vrchných odumretých vrstiev buniek. Každý peeling má svoje pre aj proti a nie každý druh je vhodný pre každý typ pleti. Vrelo odporúčame poradiť sa pri výbere s vašou kozmetičkou, ktorá vašu pleť pozná a vie vám presne poradiť.

  1. Masáž

Pleť máme už hladkú a prístupnú, no a masážou ju „aktivujeme“. Rozhýbanie tkaniva a svalov je kľúčové pre odtok lymfy, rozprúdenie krvného obehu (krv prináša živiny, ktoré kožu vyživia a čím viac prúdi, tým viac ich má šancu prísť) a takisto aj pre zahriatie. Takto nabudená pleť oveľa lepšie prijíma výživu a produkty, ktoré na ňu nanesiete. No a samotná masáž. Odporúčame spýtať sa kozmetičky na pár ťahov, ktoré môžete sami na sebe vykonať a snažiť sa masírovať si pleť aspoň každý druhý večer. Nebude to také príjemné ako od profesionála, ale je to lepšie ako nič. Navyše, nemusí to byť nijak dlhá masáž, úplne stačí 5-10 minút. Pri masáži je dôležité naniesť na pleť najprv produkt s dobrým sklzom, aby sme kožu neprimerane nenaťahovali. Pri ošetrení v salóne kozmetička často masíruje špeciálnym masážnym produktom, ktorý po masáži odstráni / odsaje. Pri domácej verzii to môžeme upraviť a naniesť napríklad sérum, ktoré chcete použiť na vyživenie a po masáži ho nemusíte odstraňovať.

  • Výživa

Na takto pekne pripravenú a aktivovanú pleť môžeme aplikovať výživný produkt. To môže byť napríklad sérum, ampulka, alebo maska. Mnohé takéto koncentráty sú dostupné aj na domáce použitie. V salóne je tento krok zvyčajne sprevádzaný použitím prístrojov na zlepšenie vstrebávania. Ak máte doma nejaký takýto prístroj (vo verzii na doma), rozhodne ho vytiahnite zo skrinky a po konzultácii s kozmetičkou smelo do toho. Samostatným prípadom hĺbkového vpracovania látok je mikroihličkovanie, nakoľko je to ale proces vysoko odborný a vyžaduje si viaceré profesionálne opatrenia, neodporúčame ho na domáce ošetrenie, aj keď sú na trhu rôzne derma-rollery aj na doma. Výživa v podobe séra či ampulky je vhodná či už na každodenné zakomponovanie do rutiny, tak aj na občasné vzpruženie a impulz výživy.

  1. Regenerácia

Opeelingovanú, rozmasírovanú a vyživenú pleť je nakoniec vhodné prekryť záverečným krémom. Inak povedané, nakoniec sa nakrémujeme, aby sme výživu a hydratáciu „uzamkli“ v pleti. Krém je, podobne ako čistiaci produkt a tonikum, základom každodennej starostlivosti, takže opäť – v tejto oblasti žiadna novinka. A hotovo!

Takto komplikované ošetrenie určite nemusíte praktizovať večer čo večer (áno, odporúčame toto absolvovať večer, lebo v noci má pleť regeneračnú, detoxikačnú a stimulačnú „party“). Keď sa na toto celé odhodláte raz za mesiac, je to dostačujúce. Podobne, ako návšteva v kozmetickom salóne. Pri výbere doplnkových (ale aj bežných) produktov sa určite poraďte s vašou kozmetičkou, aby ste pleti neublížili, nekombinovali nevhodné produkty a brali ohľad na typ a problematiku svojej pleti. Absolútne najjednoduchším riešením na doma je náš Aquasilk Set – 3-krokové domáce ošetrenie (peeling, maska, regeneračné sérum). Väčšina kozmetických salónov ponúka aj predaj produktov ich profesionálnej značky, a my vrelo odporúčame využiť túto možnosť a zároveň tak podporiť malého podnikateľa.

Želáme vám veľa zdravia a krásnu pleť!


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV