Aktuálne

Rok: 2018 2017 2016 2015 2014

LETO A PLEŤ!

Určite to poznáte, v lete sa starostlivosť o pleť veľmi líši od zvyšku roka. Koľkokrát, priznajme si, v lete kozmetiku obmedzíme na opláchnutie vodou. Kde skončilo odličovanie, čistenie, tonizácia, atď. Koža cez letostále potrebuje našu opateru. Argumenty typu „hneď sa spotím“ a „mám z toho mastnú pleť“ sú iba výhovorky, pretože ste nenašli (alebo nehľadali?) tie správne letné produkty.

Čím je leto pre kožu špecifické?

Odpoveď je jednoduchá – intenzívne slnko a vysoké vonkajšie teploty. Základné fakty, ale veľmi veľa nám povedia o správaní kože.

Horúčavy automaticky lákajú napríklad na kúpalisko. Či už chlórovaná alebo nie, voda pleť vysušuje. Pridajme silu slnka a z kúpaliska odídeme ako „sušienky“. Takto vysušená koža stráca pevnosť a je náchylnejšia k tvorbe vrások. Jednoduchým riešením je dostatočný pitný režim a UV ochrana (ideálne podľa typu pleti). Zamerajte sa na ľahké olejeNMF – prirodzené hydratačné faktory, produkty s týmito zložkami sa o pleť perfektne postarajú.

Úzko späté s vysušovaním je aj spálenie kože. Začervenanie, citlivá pleť, svrbenie, šúpanie a vznik hyperpigmentácií. To všetko so sebou prináša spálená koža. Je potrebné ju regenerovať a upokojiť. Na spálenej pleti sa za žiadnych okolností nerobia kozmetické experimenty. Najnebezpečnejším je spálenie detskej kože, pretože tá ešte nemá tak vyvinutý obranný systém. Vo vyššom veku si potom človek ponesie následky v podobe zvýšeného rizika vzniku rakoviny kože.

Ďalší z „letných problémov“ sú hyperpigmentácie. Existuje viacero druhov hyperpigmentácií, ale spoločné majú jedno – len tak ľahko sa ich nezbavíme. Samotný vznik hyperpigmentácie je odpoveďou organizmu na rušivý podnet z prostredia. UV žiarenie je výborný príklad takéhoto narušiteľa. Vie vyvolať v pleti zápal a zmeniť správanie buniek (a nie k lepšiemu!). Zápal, či už z UV žiarenia alebo napríklad z akné, spúšťa tvorbuhyperpigmentácie typu PIH (Post InflammatoryHyperpigmentation). Zvýšená produkcia melanínu, nášho „bronzového pigmentu“, je obrannou reakciou. Melanín pohltí UV žiarenie namiesto bunkovej DNA, ktorá ho inak priťahuje najviac. Výsledkom sú fľaky na tvári – PIH, melazma, solárne lentigo. Kým melazma sa dá kozmeticky riešiť (aj keď je to zdĺhavý proces), odstraňovanie znamienok je nutné riešiť s lekárom. Ako PIH, tak aj melazma, pigment býva pevne ukotvený medzi pokožkou a zamšou. Osvedčeným nástrojom na urýchlenie procesu odplavenia vrstiev pokožky (a tým aj pigmentu) je chemický peeling. Treba však upozorniť na riziko opätovného vzniku hyperpigmentácii typu PIH, pretože chemický peeling je zápalový faktor kože. Výborne fungujú látky zasahujúce do biochemického procesu tvorby melanínu (napr. arbutín, niacínamid, resorcinol, atď.). Problém hyperpigmentácie sa vždy rieši v období jeseň/zima za menej intenzívneho slnka.Najjednoduchším riešením je preventívne používanie produktov s UV ochranou. PREVENCIA – PREVENCIA – PREVENCIA!!!

V súvislosti s opaľovaním sa skloňuje aj foto-aging - starnutie kože v dôsledku vystavenia UV žiareniu. Starnutie kože je ovplyvňované aj inými faktormi, ale UV žiarenie uchovaniu mladosti rozhodne neprospieva. Rýchlo a ľahko sa absorbuje do DNA a bunka odpovedá spustením reťazovej reakcie.Výsledkom môže byť zmena správania buniek –napr. začne starnúť a tkanivo stráca svoje vlastnosti. Bunka môže dokonca svoju ujmu vyhodnotiť ako fatálnu a odumrie.Nepríjemné je, že sa to týka aj fibroblastov v zamši. Dovidenia kolagén a elastín. Úbohá naša koža... Ako proti tomu bojovať? UV faktorom, antioxidantmi, regeneráciou - kmeňovými bunkami, EGF a pod. Napraviť všetko, čo sa dá.

Čo je v lete úplná klasika – nadmerné potenie. Je to náš vlastný chladiaci systém a je úplne prirodzený. Pre kožu je nepríjemný fakt, že potením stráca množstvo látok. Vhodná kozmetická starostlivosť by na to mala brať ohľad a mala by byť bohatá na prirodzené hydratačné faktory. Samozrejme, dodržiavame aj pitný režim.

Ešte nepríjemnejšie ako potenie, je potenie mastnej pleti a akné. Mastná pleť to v lete vôbec nemá ľahké. Vedeli ste, že UVB žiarenie priamo stimuluje mazové žľazy? Viac mazu znamená viac oxidácie prítomných lipidov a teda viac voľných mastných kyselín, ktoré výborne spolupracujús mikroorganizmami spôsobujúcimi akné. Áno, presne tak. Bežná dovolenková realita – na pár dní slnko pleť vysuší a máme pocit zlepšenia, ale potom príde zmena. Biele bodky, ktoré odbijeme vetou „To sa mi čistí pleť.“. Zvyknú sa zhoršiť a zrazu máme pleť horšiu ako pôvodne. Takže opäť, UV ochrana a rozumne zvoliť produkty starostlivosti. Mali by pôsobiť proti akné a nemali by pleť zaťažovať.

Neustále to všade vidíme, chrániť sa pred UV žiarením. Dúfame, že sme Vás predošlými riadkami o správnosti tohto tvrdenia presvedčili.

Zobraziť viac Zobraziť menej
LETO A PLEŤ!

LETNÝ SEMINÁR!

Pripravte sa na leto na špeciálnom letnom seminári Dr. Belter!

Pozývame Vás na dopoludnie s kozmetikou Dr. Belter na tému LETO!

Leto, podobne ako každé ročné obdobie, má svoje špecifiká a to sa týka aj kozmetickej starostlivosti o pleť. Na našom seminári pripravíte na leto nielen seba, ale aj svoj salón.

V rámci seminára:
- predvedieme špeciálne letné ošetrenia Dr. Belter
- oboznámite sa s produktami z línie Sun
- získate informácie o ošetrení pleti v lete
- predstavíme NOVINKU na LETO 2018!

Termín: 8. 6. 2018 BRATISLAVA – HOTEL COLOR (Pri Starom mýte 1) / 9:00 – 12:00 hod.
Registračný poplatok: 20 €

Priamo na školení je možné zakúpiť si tovar so zľavou 10 % . Pre účastníkov bude zabezpečené občerstvenie. Počet miest je obmedzený!

Tešíme sa na Vás!

Tím kozmetiky Dr. Belter

Svoju účasť prosím ZÁVÄZNE potvrďte najneskôr do 1. 6. 2018 na tel. čísle +421 908 749 919 alebo e-mailom na adresu: litvinova.belter@gmail.com. Poplatok uhraďte prosím vopred na účet 2000441972/8330 najneskôr týždeň pred konaním akcie.

Zobraziť viac Zobraziť menej
LETNÝ SEMINÁR!

SEMINÁR OCULA

Pozývame Vás na nový seminár Ocula - Mikromasáž očného okolia!

Dr. Belter predstavuje novú techniku - mikromasáž očného okolia!

Mimoriadne vyhľadávaná a relaxujúca masáž uvoľní napätie v očnom okolí a rozjasní pohľad. Na školení sa oboznámite s produktami línie Ocula na očené okolie a detailne Vám predvedieme celú techniku masáže, ako aj ošetrenie EyeLift z ponuky Dr. Belter.

Ponúknite svojim zákazníčkam niečo nové a posuňte svoje zručnosti na vyššiu úroveň!

Po absolvovaní seminára získate certifikát, ktorý zvýši vašu prestíž. 

TERMÍN: 19.3.2018, od 9:00-12:00

MIESTO: Hotel Color Bratislava (Pri Starom mýte 1)

REGISTRAČNÝ POPLATOK: 20 €

Priamo na školení je možné zakúpiť si tovar so zľavou 10 % . Zľava sa vzťahuje aj na celé EyeLift ošetrenie. Pre účastníkov bude zabezpečené občerstvenie. Počet miest je obmedzený!

Tešíme sa na Vás!
Tím kozmetiky Dr. Belter

Svoju účasť prosím ZÁVÄZNE potvrďte najneskôr do 12. 3. 2018 na tel. čísle +421 908 749 919 alebo e-mailom na adresu: litvinova.belter@gmail.com. Poplatok uhraďte prosím vopred na účet 2000441972/8330 najneskôr týždeň pred konaním akcie.

Zobraziť viac Zobraziť menej
SEMINÁR OCULA

OCENENÉ PRODUKTY!

Produkty Dr. Belter získali v Nemecku niekoľko ocenení!!!

Každoročne sa v Mníchove koná prestížny kozmetický veľtrh Beauty Forum, ktorého súčasťou sú aj ocenenia Readers Choice. Súťaží sa vo viacerých kategóriach a konkurencia je na tej najvyššej úrovni. 
V kategórii Klasická kozmetická starostlivosť získal krém AquaSilk z línie BioClassica 2. MIESTO!
Krém z línie A získal v kategórii Ošetrenie problematickej pleti rovnako 2. MIESTO!
A do tretice, 3. MIESTO za Inovatívny produkt získala naša Ampulka č.12 BioDynamic z línie Intensa!

Zobraziť viac Zobraziť menej
OCENENÉ PRODUKTY!